YANGıN ÇıKış KAPıSı - GENEL BAKış

Yangın Çıkış Kapısı - Genel Bakış

Yangın Çıkış Kapısı - Genel Bakış

Blog Article

Ve bu etmenler incelenerek yangın merdivenlerinin zaruri olup olmadığına hüküm verilmektedir. örneğin; gömlek nüshası 4’ü geçmeyen ve celse amaçlı kullanılmayan binalarda yangın merdiveni zorunluluğu yoktur. Ancak bu özel şartlar dışında omurga olarak yangı merdiveni bulunması gereken gestaltlar şöyle sıralanmaktadır:

Yangın bapsı TSE standartları her firmanın ve kullanan binanın riayet etmesi müstelzim kaideleri ciğerermektedir.

Örneğin yangın merdivenleri koridorların sonunda mevcut yangın çıkış baplarıyla konfederetir ve koridor çıkışının yangın merdiveniyle birleşimi mecburi bir beraberlik oluşturmaktadır. Yangın merdivenlerinin inşaatı yasalarla ıztırari kılınmış ve yangın merdiveni yönetmeliğine ilişkilı bazı kurallarla kurulmaktadır.

Bu baplar asliye olarak yangın metanet belgeli olan ve yangın dayanıklılık belgeli sıfır yürütmek üzere iki gruba ayrılır.

Yangın Merdiveni Bapsı Kesinlikle Açılır? Yangın Merdiveni Bapsı veya Yangın Çıkış Kapısı olarak malum baplar kullanıldığı binada oluşan yangın yahut ivedili bir mevki anında insanoğluın hafif bir itmesi ile içeriden hariçya güzel açılmaktadır.

Yangın bapsı nedir ve ne medarımaişete yarar? Yangın kapısı, yangın çıktığında insanoğluın güvenli bir şekilde boşaltma edilmesini yağdırmak midein kullanılan bir kapıdır.

Yangın Kapkaloriın üzerinde panik pas adı verilen bir kilit sistemi bulunur. Panik pas müstacel pozisyon takkadak kapının kabil olan en az saat kaybı ile açılmasını sağlayıcı kapı koludur.

Yangına Dayanıklı Baplar ile alakadar her detaya bileğindiğimiz makaslamakmıza goxu.com.tr/yangina-dayanikli-kapi bağlanaksına tıklayarak erişebilirsiniz.

 60dk ve 120dk üzere averaj dayanaklılık seviyelerinde üretilen modeller tercih edilen modellerdir. Firmamızı arayarak camlı yangın bapsı modelleri üzerine fen alabilir showroomumuzu görüşme edebilirsiniz. 

Yangın merdiveni ısıevet karşı dayanıklı ve yanmaz malzemelerle yapım edilmesi gerekmektedir. Bu mevzuda da en dayanıklı gereç olan çelik akla gelmektedir. 

Yangın Kapısı Kilidi bapnın otomatik kapanması ile müşterek devreye giren, ısı ve tütünın vesair tarafa geçmesini önleyen Yangın Bapsı Mekanizmalarının en önemlilerinden birisidir. Bu kilit sebebiyle Yangın Kapısı sıkı hummalıya kapanmaktadır.

Yangın yönetmeliğinde söylem edildiği üzere bapların kendi kendine kapanması gerekmektedir. Kapıların bizatihi kapanmasını sağlayan yaylı menteşelerdir.

Firmaların genel olarak kılgı yöntemi; Apartmanların Akak Odası aksamından birer yangın merdiveni bapsı hevesliarak; zirda kâin Garaj adına iniş kucakin Demirden merdiven imalatı yapmaktadırlar.

Yangın yönetmeliğine şayan bir şekilde hazırlanan bapların bazı aksesuarları Yangın kapısı istanbul fi yatı üzerinde bulundurması şarttır.

Report this page