EN SON BEş YANGıN KAPıSı KENTSEL HABER

En son beş Yangın Kapısı Kentsel haber

En son beş Yangın Kapısı Kentsel haber

Blog Article

Çift kanatlı yangın kapısı da binadaki tüm insanoğluın en hızlı ve sağlıklı şekilde binadan ayrılmalarını kamçılamak gayesiyle üretilmekte, monte edilmekte ve kullanılmaktadır.

İstanbul merkezli şirketimiz, yangın emniyetliği mevzusundaki veri birikimimizi ve deneyimimizi, estetik ve çağcıl tasarımlarla birleştirerek ömür alanlarınıza kırat katmayı hedeflemektedir.

Yangın kapısı kilidi takılırken nazarıitibar edilmesi gereken en önemli öge panik pas ile uyumlu olması, ürkü bara yani yangın bapsı koluna dokunulduğu an kilidin zifosa düşmesidir.

Yangın merdiveni bapsına tek şekilde kilit hulliyatlamaz. Temelı binalar kullanma saatleri dışında hakeza bir yolu yeğleme edebilmektedir. Temelı az katlı binalarda da hırsızlığı önlemek için yangın bapları kilitlenebilmektedir.

Yangın kapıları periyodik olarak kontrolör edilmeli ve bakımları organize olarak gestaltlmalıdır. Bapnın muntazam çaldatmaışmasını tedariklemek bâtınin menteşeler, kilitler ve sızdırmazlık contaları kabil üstelikşenlerin durumu kontrolör edilmeli ve gerekirse hizmet bünyelmalıdır.

Evgin çıkış bapları, yangın sırasında yangının yayılmasını önleyen ve insanoğluın emniyetli bir şekilde tahliyesini sağlayan önemli öneme ehil bir yapı elemanıdır.

Yanmaz metaller kullanılarak üretilen Yangın Bapları iri insan topluluklarının dolaştığı, konakladığı, toplantı yahut tatil yaptığı oylumlu binalarda ve hastanelerde yönetmelik gereği zaruri olarak kullanılmalıdır.

Yangın merdivenleri içeriden ve dışarıdan kuruluşlabilmekle yanında henüz çok dışarıdan meydana getirilen yangın merdivenleri tercih edilmektedir. Bunun baz sebebi belde kaybına asıl vermemesi ve henüz az maliyetle hizmetin tamamlanabilmesini esenlamasıdır. Temelı binalarda ise yangın merdivenleri binaya bitişik beton merdivenler şeklinde Yangın kapısı istanbul bayındırlık edilirken diğerlerinde sonradan ilave edildikten sonra binalabilmektedir. Bu kaçış merdivenleri binanın koşullarına göre çeşitli şekillerde özel tasar çizim ya da katlanabilir halde bile tasarlanabilmektedir.

Binaların Yangından Korunması Karşı Yönetmelik maddeleri uyartınca yapılan düzenlemelerin semtı saf, tüm yapı sahiplerinin Yangın Merdiveni Yönetmeliği gereksinimlerini bilmesi gerekmektedir.

Binalarda kâin yangın bapları ve asıl bapların kanatı esna yangına dayanıklı iç kapı bulundurulması da çok önemlidir. Yangına dayanıklı iç kapı, göz bapsı olabileceği kabil, bir odanın yürekindeki farklı bir oda kapısı da olabilir.

Montaj sürecinde fen olarak bütün kurallara normal şekilde yerleştirilen uslu kanatlı yangın kapısı, hariçarı yakınlarında açılacak şekilde kullanılır.

Yangın kapısı, yangın merdiveninin alev ve dumandan korunup katların arasına yada hayat alanlarına geçmesini önlemek amacıyla kullanılır. Binada mevcut insanoğluın güvenliğini sağlayan önlemlerin en önemli öğesidir ve alevleri engelleyerek yangının arama şeşna hileınmasında önemli bir gösteriş oynar.

Yangın kapısı kolu acil durumlarda çıkış kolu olarak kullanılan yangın bapsı aksesuarıdır. ürkü par olarak da bilindik bu kollar uygun kapı kolu üzere olur.

Sertifikasız yangın kapıları da uygun maliyetli seçenekler olarak tercih edilebilir. "Ucuz yangın bapsı" ifadesi, sertifikasız yangın bapları karınin kullanılan bir tabirdir ve bu kapılar iktisadi bir almaşık sunar.

Report this page